Z myślą o niepełnosprawnych

Niezbędna toaleta dla niepelnosprawnych powinna być zaprojektowana według specjalnych przepisów. Toaleta dla niepelnosprawnych to jedna z trzech części tzw. „łazienki dostępnej” lub „łazienki bez barier”. Wydaje się, że najważniejszą częścią projektu tego typu toaleta, jest przyjęcie odpowiednich wymiarów.Dzięki temu taka ubikacja będzie…

Dzięki temu taka ubikacja będzie dopasowana do osób poruszających się na wózku inwalidzkim, choć należy pamiętać, że osoby niepełnosprawne to często także osoby starsze lub osoby z krótkotrwałą niepełnosprawnością, na przykład po wypadkach. Toaleta dla niepelnosprawnych powinna posiadać odpowiednią przestrzeń – 150 x 150 cm to minimalne wymiary potrzebne do wykonywania podstawowych manewrów wózkiem inwalidzkim.

Drzwi do toalety powinny mieć szerokość około 100 cm, wjazdu nie powinien utrudniać próg. W pobliżu miejsca, jakim jest toaleta dla niepelnosprawnych powinny być zamontowane odpowiednie uchwyty, zaś deska z WC powinna być umiejscowiona na wysokości 48 cm. To główne, dość szczegółowe wytyczne, co do których należy się zastosować, gdy projektujemy „łazienkę bez barier”.

Z myślą o niepełnosprawnych – galeria

Zaś gdy przechodzimy do urządzania tego typu toalety, warto skorzystać z oferty firm i zakupić specjalne wyposażenie łazienkowe z wymiarami dopasowanymi dla osób niepełnosprawnych, np. WC-bidety z wyciętą przednią częścią, specjalne spłuczki z bocznym spłukiwaniem, specjalne umywalki z tylnim syfonem( umożliwiające podjazd wózkiem )itp.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *