Toaleta dla niepełnosprawnych – wymagania

W urzędzie, przychodni, w centrum handlowym. W każdym z tych miejsc mamy dziś wiele udogodnień, takich jak podjazdy, toaleta dla niepełnosprawnych. Coraz wyraźniej dostrzega się potrzeby osób na wózkach, niewidomych, niesłyszących. Dzisiaj już większość obiektów użyteczności publicznej wprowadza rozwiązania, które mają ułatwić poruszanie się, korzystanie z nich osobom o różnym stopniu niepełnosprawności.Toaleta dla niepełnosprawnych – wymagania – galeria

Dzięki temu bezpieczna obecność w urzędzie, galerii handlowej albo w kinie jest całkiem realna. Jednym z takich podstawowych udogodnień jest toaleta dla niepełnosprawnych, która pozwala na zachowanie poczucia prywatności osobom na wózkach inwalidzkich czy niewidomym. Każde takie pomieszczenie musi oczywiście spełniać określone ściśle normy. Począwszy od drzwi, które muszą zapewnić swobodny wjazd na wózku, jednocześnie jednak nie mogą być zbyt duże albo ciężkie.

Tak żeby poradziła sobie z…

Tak żeby poradziła sobie z nimi osoba właśnie na wózku. Ponadto toaleta dla niepełnosprawnych powinna być odpowiednio wyposażona, uchwyty, podajniki, umywalki muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości. Biorąc pod uwagę osoby na wózkach, o kilach, toaleta dla niepełnosprawnych powinna zapewniać odpowiednia pole manewru wewnątrz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *