Półki łazienkowe i ich przeznaczenie

W łazience dobrze mieć wszystko pod ręką. W tym celu wyposażamy ją w półki. Ale nie mogą one być takie same, jak w kuchni czy pokoju. Jak zatem dobrać najlepsze półki łazienkowe i w jaki sposób je montować. Półki łazienkowe mogą być wiszące na ścianach bądź stojące na podłodze. Najczęściej wybieramy te pierwsze ze względów bezpieczeństwa, ale też wygody.


kosmetyki

Foto: pixabay.com

Wisząca półka łazienkowa powinna być solidnie…

Wisząca półka łazienkowa powinna być solidnie przymocowana do ściany tak, aby nam nie spadła. Na takiej półce możemy ułożyć tylko lekkie rzeczy, na przykład jakieś kosmetyki, szczoteczki do zębów i tym podobne. Zwykle wybieramy miejsce blisko zlewu, aby mieć swobodny dostęp do rzeczy, które są nam potrzebne w czasie codziennej toalety. Dobrze, aby takie półki łazienkowe pasowały do wystroju reszty łazienki pod względem koloru czy też tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Z kolei szafki stojące to dobra opcja, gdy chcemy schować tam rzeczy potrzebne do dezynfekcji łazienki. Są one dość ciężkie i nie używamy ich codziennie, zatem w takiej szafce można je ukryć. Zwykle wybieramy możliwość zainstalowania umywalki z szafką.

kosmetyki z apteki

Foto: pixabay.com

Zaoszczędzamy w ten sposób miejsca, a ponadto rury idące od zlewu są sprytnie ukryte. Wygląda to bardzo estetycznie i elegancko. Półki łazienkowe służą do ustawiania tylko niezbędnych rzeczy w łazience, dlatego nie zastawiaj ich różnymi elementami dekoracyjnymi. Oczywiście, jeden mały akcent będzie jak najbardziej na miejscu, ale lepiej nie przesadzać. Wtedy półki będą ci zawsze służyć do tego, co ci faktycznie potrzeba.

Komentarze(4)
  1. Punkowa_Zebra 25-12-2012
  2. Leopold 26-12-2012
  3. Dejwid 03-01-2013
  4. DariA...19 11-01-2013

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *