Parawany

Parawany miały za zadanie zasłonić przebierajacą sie osobę. Dziś często pełnia funkcję ozdobną Parawany to bardzo zmyślne urządzenia wymyślone by zasłonić kogoś kto się przebiera, używane głównie przez kobiety. Kiedyś używane by zasłonić przebierającą się osobę – przeważnie jakąś panią – jak np. Scarlett w Przeminęło z wiatrem, albo bohaterki westernów, przeważnie panie lekkich obyczajów, które przebierały się lub rozbierały wieszając pończochy na parawanie.Mi się parawany podobają ale…

Mi się parawany podobają ale jakoś nigdy nie miałam na niego miejsca. Ale po kupnie nowego mieszkania urządzając sypialnie miałam mały problem – mam ładne meble i wszystko do siebie pasuje prócz telewizora. Teoretycznie mogłoby go w sypialni nie być, ale lubię sobie pooglądać filmy z nocy leżąc w łóżku, lub rano tvn24 zanim jeszcze wstanę. W końcu telewizor zawisł, ale nie wyglądało to dobrze.

Wtedy stwierdziłam ze to okazji by nabyć parawan. Przejrzałam w internecie ofertę na parawany. Wybór jest ogromny. W końcu zdecydowałam się na piękny parawan z trzema wielkimi białymi kwiatami, na delikatnym tle. W dzień lub gdy mam gości zasłania telewizor, a ten nie psuje wyglądu sypialnie, wieczorem go zamykam i spokojnie oglądam sobie film w łóżku. Parawany składają się z ramy oraz z naciągniętego na nie płótna albo flizeliny.

Mogą być tez z bambusa, albo z cieniutkich listewek poprzybijanych do ram, albo wypełnione MDFem. Składać się mogą z dowolnej liczby skrzydeł – do dwóch do sześciu. Obecnie dzięki komputerom parawany mogą być ozdabiane zdjęciami – np. Marlin Monroe, zdjęciami natury. Można tez kupić bardzo oryginalne wschodnie parawany z egzotycznego drewna w orientalne wzory.

Comments (1)
  1. lesny73 08-09-2012

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *