Obudowa wanny nośnikiem polistyrenowym

Jednym z prostszych, a przy tym bardzo użytecznych sposobów na obudowywanie wanny jest użycie nośnika polistyrenowego. Tego typu rozwiązanie może pasować właściwie do każdego rodzaju łazienki oraz wanny. Nośnik przymocowuje się do podłogi.Później natomiast osadzamy wewnątrz niego wannę…

Później natomiast osadzamy wewnątrz niego wannę. Szczególnymi plusami tej metody jest brak konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych śrub. Ponadto polistyren znacznie redukuje wszelkiego rodzaju głuche odgłosy powstające przy kąpieli. Dzięki takiej osłonce woda w naszej wannie ochładza się wolniej.

Przygotowując tego typu nośnik musimy go jednak idealnie dostosować do wielkości oraz typu naszej wanny, albowiem zakupienie takiego niedopasowanego modelu może spowodować, że nie spełni on właściwie swojego zadania, a przy tym jednocześnie negatywnie wpłynie na cały efekt wizualny. Dlatego też najlepiej jest kupować taki nośnik u producenta naszej wanny. Pamiętajmy, że większość producentów ma w swojej ofercie właśnie idealnie dopasowane rozwiązania. Dlatego nie ma co ryzykować.

Nośniki polistyrenowe są najczęściej koloru białego, co powoduje, że nie zawsze pasują do naszej aranżacji łazienki. Jednakże w łatwy sposób wykończymy taki nośnik płytkami ceramicznymi lub wodoodpornym tynkiem dekoracyjnym, więc nie ma obaw, że nie znajdziemy odpowiedniego rozwiązania do naszego wystroju. Wystarczy trochę własnych pomysłów i efekt powinien być wspaniały.

Komentarze(2)
  1. swojak 26-12-2012
  2. Klementyna 29-12-2012

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *