Nowoczesne technologie i ścianki prysznicowe

Tak jak w każdej branży przemysłu ciągły postęp i rozwój technologii zauważalny jest także w branży sanitarnej. Producenci ścianek prysznicowych wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne by stworzyć najnowocześniejsze modele. W pierwszym miejscu trzeba wspomnieć o technologii produkcji szkła do ścianek prysznicowych.Proces hartowania został dopracowany w najmniejszych szczegółach,…

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Proces hartowania został dopracowany w najmniejszych szczegółach, tak by stworzyć materiał jednocześnie bezpieczny i niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ścianki prysznicowe ze szkła hartowanego w przypadku rozbicia rozkruszą się na niewielkich rozmiarów, obłe kawałeczki zupełnie niegroźne dla skóry człowieka. Poza tym twardość szkła zabezpiecza je przed zarysowaniami nawet przy ciągle bardzo cienkiej tafli, której grubość nie przekracza kilku milimetrów.

Niektórzy producenci ścianek prysznicowych stosują…

Niektórzy producenci ścianek prysznicowych stosują specjalne powłoki mające nadać gotowym modelom właściwości zapobiegające osadzaniu się kamienia i drobinek środków chemicznych pochodzących z wody spod prysznica.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Ponadto trzeba wspomnieć o unowocześnieniach w produkcji profili aluminiowych, które dzisiaj są również eloksalowane. Uszczelki, które znajdują się na brzegach profili dotykających wanny i ścian po bokach prysznica także przeszły swoistą ewolucję. Dziś uszczelki silikonowe zastępują bardziej niezawodne uszczelki elastromerowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *