Mała miska WC a nauka samodzielności

Każdy rodzic nie może się zazwyczaj doczekać dnia, kiedy jego dziecko w końcu przestanie siusiać w pieluchy i zacznie samodzielnie korzystać z toalety. Nocnik co prawda uczy dziecko samodzielności, ale dla rodzica to ciągły problem związany z opróżnianiem nocnika i jego czyszczeniem. Problemy te byłaby w stanie rozwiązać mała miska WC.Wiele dzieci bardzo wcześnie chciałoby móc…

Wiele dzieci bardzo wcześnie chciałoby móc samodzielnie korzystać z toalety. Co z tego, jeśli tradycyjna miska WC jest dla nich za duża – i za wysoka, i za szeroka, i za głęboka. Dzieci starają się sobie radzić przystawiając do miski WC mały stołeczek, albo wykonują na sedesie akrobacje próbując wejść na” dorosły” sedes, ale nie jest to zazwyczaj zbyt bezpieczne, a czasem też mało higieniczne, kiedy dzieci zmuszone są dotykać brzegów muszli ustępowej, żeby tylko nie wpaść do środka. Mała miska WC to idealny sposób na to, by dziecko samodzielnie mogło załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, a rodzic nie martwił się, że jest to dla niego niebezpieczne.

W każdym przedszkolu i żłobku znajduje się…

W każdym przedszkolu i żłobku znajduje się mała miska WC. W domach prywatnych ze względu na krótkotrwałość tego rozwiązania i brak miejsca w łazience, mała miska WC znajduje się bardzo rzadko, a szkoda. Jest to doskonały sposób na naukę samodzielności bez każdorazowej asysty rodziców.

Komentarze(2)
  1. trol73 05-05-2012
  2. mameja 19-05-2012

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *