Jaka zabudowa wanny

Decydując się na wannę w łazience, trzeba pomyśleć jeszcze o aranżacji przestrzeni wokół niej. Rozważenia wymaga też kwestia, jak wyglądać będzie zabudowa wanny. Tradycyjne płytki, a może nowoczesne mozaiki. Wanna albo prysznic – przeważnie podstawowy problem, kiedy zaczynamy urządzać łazienkę.Jeśli decyzja zapadnie i zdecydujemy się…

Jeśli decyzja zapadnie i zdecydujemy się jednak na wygodę kąpieli w wannie, pojawia się kolejna kwestia do przemyślenia: zabudowa wanny. Mamy dziś kilkanaście propozycji aranżacji tego elementu. To najbardziej tradycyjne rozwiązanie, to zabudowa wanny płytkami. Kolor powinien nawiązywać do odcieni płytek w całym pomieszczeniu. Albo według zasady ton w ton, czyli jeden kolor w różnych odcieniach, albo na zasadzie kontrastu.

Zabudowa wanny może także imitować drewno. Wtedy wnętrze nawiązuje do wystroju profesjonalnej sauny. Drewno jest w ogóle materiałem wykończeniowym stylowym i eleganckim. Pasuje do wnętrz nowoczesnych i stylizowanych na stare. Kolejna propozycja to mozaika, czyli małe elementy ceramiczne, z których można układać wzory klasyczne albo nowatorskie i zupełnie szalone. Zabudowa wanny mozaiką ma niestety jeden minus – to wyjście bardzo pracochłonne.

Do wykonania, zwłaszcza autorskich projektów, trzeba zatrudnić cierpliwego fachowca. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, różne opcje można śledzić na stronach internetowych. Znajdziemy tam opisy i gotowe realizacje. Zabudowa wanny nadaje pomieszczeniu ciekawy wygląd. Może przykuwać wzrok i stanowić ładną ozdobę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *