Blat pod umywalkę

Estetyczny, funkcjonalny, praktyczny, a może zgodny z najnowszymi trendami mody. Jaki powinien być blat pod umywalkę. Blat pod umywalkę, a właściwie materiał, materiał którym został wyłożony blat, nie powinien przepuszczać wody oraz być odpornym na jej działanie.Tego typu materiał powinien być…

Tego typu materiał powinien być też elastyczny i odporny na działanie wysokich temperatur. Praktycznym rozwiązaniem będzie, kiedy zdecydujemy się na blat pod umywalkę w jasnym kolorze. Ciemna kolorystyka, niektórym być może podoba się bardziej, jednak muszą się oni liczyć z tym, że na ciemnej powierzchni będzie widoczna każda kropla zaschniętej wody. Materiał użyty na blat łazienkowy, powinien być nie tylko odporny na działanie wody, ale też wysokiej temperatury, e tym także pary wodnej oraz wszelkiego rodzaju czyszczących środków chemicznych.

Blat pod umywalkę nie może być pokryty tworzywem o dużej nasiąkliwości. Materiały nadające się na blat pod umywalkę można podzielić bardzo ogólnie na dwie grupy. Grupę materiałów naturalnych i sztucznych. Materiały naturalne to granit i drewno.

W przypadku kamienia najlepiej sprawdzi się w marmur, granit i gres, w przypadku drewna na blat pod umywalkę nadawać się będą tylko jego gatunki egzotyczne. Wśród materiałów pochodzenia sztucznego, doskonale na blat pod umywalkę nadaje się poliuretan lub bardzo modne i estetyczne grube klejone szkło.

Comments (1)
  1. Wojtek13 14-09-2012

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *