Bidet – czy warto ?

Bidet znany jest na świecie od wielu setek lat. Staje się popularny także w naszym kraju. Coraz łatwiej kupić gotowe bidety i oprzyrządowanie do nich. Czy warto. Rozważmy wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim należy zdementować pewne nie sprawdzone pogłoski na jego temat. Bidet to urządzenie sanitarne sprzyjające utrzymaniu czystości ciała” od pasa w dół”.


choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Kojarzyć może nam się wprawdzie głównie…

Kojarzyć może nam się wprawdzie głównie z francuskimi kurtyzanami, które wedle bliżej nie udokumentowanych podań używały ich jako szybkiego, prostego sposobu na umycie się między jednym a drugim klientem, jak i ogólnego narzędzia higieny. Jednak bidety istniały już wcześniej – ich pierwowzory znaleziono również w wielu starożytnych miastach basenu Morza Śródziemnego, a także w dawnych Chinach. Zalety. Jest ich wiele. Przede wszystkim obecny w łazience bidet znakomicie sprzyja zachowaniu higieny. I to w sposób szybki i( po opanowaniu jego podstawowej funkcjonalności )niezwykle prosty. Nadaje się dla obu płci, jest także znakomity jako” narzędzie łazienkowej edukacji” dla dziecka.

krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Pozwala, poprzez częste podmywanie się, wyleczyć różne…

Pozwala, poprzez częste podmywanie się, wyleczyć różne infekcje i choroby. Wreszcie – jest ekonomiczny w tym sensie, że dzięki niemu oszczędzamy wodę. Wad ma bidet oczywiście niewiele – największą z nich będzie chyba pewien koszt, jaki musimy ponieść na jego instalację, oraz rzecz jasna konieczne dodatkowe miejsce w przestrzeni łazienkowej.

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *